Podtony octa a cukru

28. srpna 2010 v 13:17 | Metztli |  Deníček...
Ideální začít v 7 večer vařit svíčkovou, což? Ale tak na obranu musím napsat, že jsme se s mamkou vrátily před 7. Nejprve jsme samozřejmě potřebovaly recept. Tak jsem vytáhla tlustý červený šanon s nápisem "Nájem, smlouvy" a pustila se do hledání. Cestou jsem potkávala spoustu zajímavých receptů a samozřejmě dorazila na konec a svíčková nikde. Tak znovu od konce, mamka nade mnou... a opět jsem ji minula. Nahoře na stránce celkem velkým písmem stálo "SVÍČKOVÁ PODLE MIRKY". Okamžitě jsem svalila vinu na neznámou Mirku. Měla jsem přece hledat svíčkovou a ne svíčkovou podle někoho, natož podle Mirky.

Mamka jen mávla rukou a pustila se do přípravy božské krmě. Vznesla jsem dotaz, nepodstatný, leč v receptu stálo: mrkev, celer, petržel.. Máme tuto zeleninu? Rodič mě uklidnil prohlášením, že nikoliv, leč sterilovaná postačí. S klidným vědomím jsem diktovala suroviny a tu, náhle a bez varování, se kuchyní rozlehl výkřik. Zoufalý. Musím okamžitě do TESCA. Pro šlehačku, v nejhorším případě ať koupím smetanu. A rovnou dvě. Přikývla jsem a vyrazila.
U regálu s požadovaným výrobkem jsem samozřejmě znejistěla. Šlehačku nebo smetanu? Jistota mě ovládla při pohledu na smetanu, takže jsem vzala rovnou dvě a jako bonus mlíko a spěchala ku kase.
Doma jsem nákup vybalila a maka mě ujistila, že šlo o jistotu falešnou. Měla jsem vzít šlehačku... Ale i se smetanou se dá vařit, houby zle.
Do toho volal mamčin přítel, takže jsem to vzala, plkala s ním a informovala ho o vývoji našeho zítřejšího oběda. A že to s ním vypadalo zle. Tedy s obědem, nikoliv přítelem. Jedna činnost spojená s dochucováním proběhla dvakrát. Šlo buďto o solení nebo octování. Při ochutnávce se vše vyjasnilo- otec, tedy ocet. Takže jednu naběračku cukru. Radši dvě... tři... čtyři..?
Při ochutnávce druhé jsem zkonstatovala, že jde o svíčkovou s podtony octa a cukru a jemným nádechem sterilované zeleniny. Mamka mě poslala do oněch temných končin. Musela jsem ji upozornit, že i jediné sprosté slovo může z jinak nevinného dítěte udělat vraha. Já jsem již naštěstí dospělá, takže k osudné determinaci nedojde...


... na svíčkové jsme si nakonec všichni pochutnali a já jen dodala, že za vše může ona Mirka...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.