Morfologie

30. září 2010 v 17:52 | Metztli |  Deníček...
Jaj, v předchozím zápisku jsem se o panu profesorovi morfologie vyjádřila jako o sympatickém a milém mladém muži, což? Beru zpět!!!
V pátek jsem se rozhodla naučit něco ze zadané látky.

Hmpfch. Část 1.:gramatické pojmy. Ano, velmi záživné. Konečně jsem pochopila, co znamená "neživotný jazyk". To totiž velmi často říkala naše němčinářka, láskyplně přezdívaná Crazy. Dalo by se říct, že to bylo její zaklínadlo. "Nechci, aby pro vás němčina byla neživotná," vykřikovala, zatímco jsme se učili slovíčka typu odtahová služba ( Abschlependienst)… No a gramatické pojmy… chuťovka. Tak například vím, jak se řekne slovesný vid (der Aspekt), zdrobnělina (das Diminutiv) nebo závorka (das Klammer). Věřte, že takováhle němčina vím leze do hlavy jedna dvě. Část 2.: tabulka silných sloves. Během dvou hodin jsem si do hlavy nacpala gramatické pojmy A- E, nějakých 52 slovíček. A protože mám sebevražedné sklony (taky jinak bych na tuhle školu nelezla), tak díky těmto sklonům jsem se vrhla i na 24 silných sloves, tj. sloves s nepravidelným časováním. Jsou samozřejmě řazeny abecedně, takže jsem občas měla pocit, že vidím zdvojeně, konkrétně u dvojice dingen (najmout) a dringen (pronikat). To se totiž neplete. Ne. Ano trochu!!! Jak by mohlo..

V 6 večer jsem se rozhodla, že všeho s mírou (blbý je, když Míra vydrží víc…), učebnici zaklapla a jen doufala, že mi z toho všeho v hlavě něco zůstalo…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.