Duben 2011

Friedrich Nietzsche

25. dubna 2011 v 14:17 | Metztli
Tak a je to tady. Po téměř týdnu jsem konečně zavraždila Nietzscheho a abyste se mohli pokochat mým "umem", samozřejmě jsem svou čtyřstránkovou práci vložím. Jen jsem zvědavá, jestli ten zápočet dostanu...

Nietzsche se narodil roku 1844 luteránskému faráři a absolvoval humanitní vzdělání. Sám sebe považoval za literárního člověka a ve 14 letech ho napadlo napsat autobiografii- Aus meinem Leben. Jeho snem bylo napsat knihu a tato "marnivost" držela Nietzscheho velmi dlouho. Nakonec si ji i splnil. Napsal řadu svazků včetně biografie Ecce homo, což je už intelektuální dílo z konce jeho života.

Nietzsche

23. dubna 2011 v 18:26 | Metztli |  Myší maš
Musím se pochlibut, s jakou hovadinou už se od středy trápím. Překládám Nietzscheho životopis z němčiny. Ne že by se mi snad chtělo, nejsem až taková milovnice filozofů, a když, tak jen těch antických, ale potřebuju těch 5 kreditů z filozofie. A protože se mi úspěšně podařilo neudělat zápočet na dva termíny, místo třetího testu jsme dostali kapitolu o filozofovi a musíme z ní udělat čtyřstránkový výtah v češtině. Což je absolutně strašný. Když bych to mohla psát německy, snad už to mám aspoň stokrát. Ale tím, že se musím soustředit na stylizaci vět do češtiny, tak tím mě to nebaví víc a víc. Navíc mám teprve dvě stránky a na třetí asi 5 řádku. A to jen díky řádkování 1,5. No a zde je úryvek mého pokusu. Chmm.

Nic

19. dubna 2011 v 8:59 | Metztli |  Myší maš
Nic je velice zajímavé slovo. Stejně jako Nikdo, Nikam, Nikdy. Ono nakombinovat to do věty tak, aby dávala smysl, to dá někdy pořádnou práci. Navíc, jak je to s množstvím záporů? V češtině jsem tuhle záludnost nikdy neodhalila. Vždycky, když jsem řekla nějak příliš zápornou větu, nehorázně dlouho jsem přemýšlela o tom, jak by se to dalo říct jinak a jestli jsme to vůbec řekla dobře.
Ve francouzštině jsem si dva roky myslela, že této problematice rozumím. To jsem byla v tercii a kvartě. V kvintě dorazila nová profesorka, která mě vyvvedla z omylu a oznámila nám, že ve francouzské větě může být víc záporů. Dodnes to nechápu a podezřívám autory učebnice, že mi jen chtěli znepříjemnit život, potažmo samotné Francouze, kteří vůbec nevědí, jak vlastní gramatiku používat. Ono jde totiž o to, že v jiné učebnici je napsáno, že ve větě může být jen JEDEN zápor. Chm..

Vajíčky za změnu

16. dubna 2011 v 21:53 | Metztli |  Myší maš
Útok na veřejného činitele není drahý. Pokud je viník dopaden, zaplatí pouhých 1000,- Kč. Tak jdeme šetřit… Podobné ohlasy jsem zaregistrovala ve svém okolí po vaječném náletu na pana Paroubka. Dobrá, někomu se nelíbila jeho předvolební kampaň. Dal to najevo svérázným způsobem, ale alespoň projevil vlastní názor. Pan Paroubek měl incident vzít s humorem, přejít ho a doma se nad ním zamyslet. A na akci v jiném městě na toto jméno případně zažertovat. Ale to se bohužel nestalo. Postup politiků ČSSD… no, berou se velmi vážně.

Muslim= terorista

16. dubna 2011 v 21:52 | Metztli |  Myší maš
Útok na USA odstartoval vlnu boje proti terorismu a tolik diskutovanou válku v Iráku. Což o to. Když se budete v patnácti rozhodovat co dál, terorismus pro vás asi nebude jasná volba… Jenže tento "problém" už se dávno netýká jen "východních" národů. Evropanky- teroristky jsou dostatečným důkazem.
Nejhorší je ale názor většiny populace: muslim= terorista. Jak na to přišli? Jednoduše. Díky jednostranným informacím televize, tisku… Ano. Masmédia často scestně informují a "uživatelé" bezduše hltají každé slovo. Chovají se jako stádo. Informace neověřují, pasivně konzumují. A to je dokonalá živná půda pro předsudky. Zeptejte se svého okolí, kolik lidí považuje islám za nebezpečné náboženství. Ale ono to tak není! Pokud by se pokusili pochopit, přečetli korán, zjistili by, že jde o mnohem mírumilovnější knihu než je třeba bible! Zjistili by, že teroristi jsou fanatici. Okleštili "svatou válku", její příčiny a vrhli se do boje. Malým klukům dávají bomby a posílají je na diskotéky. Zfanatizované děti zatouží po Ráji a odpálí se. S sebou vezmou spoustu nevinných. Nejsou to však jen muži. Dokonale promyšleným tahem jsou ženy- teroristky. Mají mužům dodat odvahu. Ukázat, že i něžné pohlaví bojuje za správnou věc. A… ono to funguje.
Islám není nebezpečné náboženství. Jenže fanatici byli, jsou a budou vždy a všude. A v rukou fanatika se i z té nejmírumilovnější myšlenky stane zbraň. Důkazem budiž dynamit.

Bulvár a jeho svět

16. dubna 2011 v 21:50 | Metztli |  Myší maš
ŠOK!!! DĚSIVÁ DOVOLENÁ!!! SKANDÁLNÍ ODHALENÍ!!! Podobné titulky můžeme dnes a denně vidět na titulních stránkách bulvárních plátků. Samozřejmě se jmény celebrit a "celebrit". A dennodenně si tyto "noviny" kupuje spousta lidí. Když vidím babičku, která čte Blesk a říká tomu noviny, mávnu nad tím rukou. Ale když tohle řekne mladý člověk, chce se mi řvát.

Dva lidé, kteří se milovali

13. dubna 2011 v 21:07 | Metztli |  Chvilka básnění
Dva lidé, kteří se milovali
Jeden miluje, druhý ne
Jeden zoufalý, druhý rozpačitý
Slzy, vydírání, touha
Slzy
Vydírání
Touha

Sbohem

13. dubna 2011 v 21:02 | Metztli |  Chvilka básnění
Lásko, ty krásná stvůro
Jednou oblažíš štěstím, pak krutě raníš
Však proč neopouštíš oba milence současně?
Zrůdo! nenávidím tě!
Miluji, však jako jediná.
Tedy sbohem, Lásko.
Snad se brzy uzdravím.
A pokud budu dlouho blouznit,
ty víš, Lásko, že lék tu je.
Chladný, černý, ocelový,
však účinný.
Pak dej mi sílu.

Proč?!

13. dubna 2011 v 20:59 | Metztli |  Chvilka básnění
Proč Tě musím stále milovat?
Proč musím stále toužit po Tvých očích?!
Čokoládových se stínem zelené
Proč Tě musím stále milovat?
Proč chci znovu cítit Tvé nesmělé i vášnivé polibky?!
Tvé něžné doteky?!
Proč?!
Proč stále žiju, když smysl mého života, TY, jsi pryč?!
Tak PROČ?!!

Zanedbaný sex ;)

11. dubna 2011 v 14:06 | Metztli |  Deníček...
Tak mám morfologii!!!!!! Pro ty, co netuší, je to velkej zabiják :D ne, vážně, je to strašlivej předmět. Já ho mám ke všemu v němčině, takže jsem si ted v pátek prásklá třetí termín a mám to!!! Juch :)