Čas

6. června 2011 v 16:06 | Metztli |  Myší maš
Většina věcí kolem nás je relativní, stejně tak jako čas. Pro někoho plyne rychle, jinému se nekonečně vleče. A někdy snad jako by všechno bylo postavené na hlavu. Něco se nám zdá strašně dávno a něco jako by se událo včera. Moci se vrátit do minulosti, popřípadě navštívit budoucnost, to by nebylo moc dobré.

Připusťme existenci něčeho, jako je stroj času. Znamenalo by to jediné- možnost měnit svá rozhodnutí, podívat se na následky a rozhodnout se znovu a lépe. Pro romantické duše příležitost prožívat jednu nádhernou chvíli znovu a znovu a znovu...
Jenže je tu úskalí, které nám vysvětlují snad všechny filmy spojené s tímto zázračným strojem. Změníte minulost a ona změna ovlivní- logicky- i budoucnost. Jak? Nepředvídatelné. Navíc je tahle hračka lehce zneužitelná. Živě si dovedu představit poplatky za půjčení a politiky, kteří si vylepšují karieru, vojenské operace s už předem známým výsledkem... Prostě a jednoduše, stroj času by znamenal i řadu problémů. Ne, děkuji, jsem ráda, že není.
V životě každého člověka jsou okamžiky, které by chtěl prožít znovu pro jejich krásu a chvíle, které by chtěl změnit. Jenže život se nedá zopakovat, v tom je jeho krása i zoufalství. Krásnou chvíli už nikdy neprožijeme znovu, a proto si ji vychutnáváme plnými doušky. Svá rozhodnutí musíme promyslet, abychom jich později nelitovali. A pokud přece litujeme, je to přirozené a hlavně nás to dělá lidmi.
A proto: carpe diem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ehněnka Ehněnka | 17. června 2011 v 16:36 | Reagovat

Zase jeden blog, s názory jehož autorky souhlasím. Tož vítej mezi Ehněnčinými oblíbenci! :) a stroj času...kdybych se vrátila v čase, už by to nebyl originál té krásné chvíle, ale jen kopie, a čím víc kopií, tím horší kvalita. Nakonec by nezbylo vůbec nic. A krása okamžiku je právě v jeho neopakovatelnosti. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.