Návod na život

5. června 2011 v 14:15 | Metztli |  Deníček...
Nikdy jsem nepatřila mezi obletované a obdivované slečny. Tedy, obdivu se mi dostávalo z hlediska kapacity paměti a jazykových znalostí, ale ne co se vzhledu týče. Oka, člověk se vyrovná se vším. Pak jsem objevila krásná.cz a docela se mi zvedl kufr.

Nejlepší blogerky píšou. Hmm... tak v tom případě jsem šťastná, že mezi ně nepatřím. Neříkám, že tam jsou samé hlouposti od dívenek typu barbie, ale povětšinou se tam setkávám s články "Jak na kluky", "Jaké holky se klukům líbí", "Udělej ze sebe rockerku/ barbie/..." a dokonce naposledy článek o masturbaci. Samozřejmě jsem vynechala ty nejčastější a to jsou rady všeho druhu: co s akné, jak se nalíčit, co na sebe. Hezké, opravdu hezké.
Takže. Je velice chválihodné, že se pubertální slečny (povětšinou) snaží radit pubertálním slečnám a dělají ze sebe něco, co nejsou. Ale mám pocit, že přesně to samé najdou v Bravu, Dívce a všech časopisech tohoto ražení, nemluvě o vebech typu xteen. Z tohohle hlediska mi krásná.cz přijde zbytečná.
A vrátím se k článku o masturbaci. Byly tam rady, jak se udělat. Proboha, proč?!!? Copak potřebujeme radu na všechno? Na masturbaci, na to, jak sbalit kluka, na to, jaké holky se klukům líbí? A musíme kvůli tomu ze sebe dělat něco, co nejsme (viz. "Obleč se jako..")? Ne, nepotřebujeme. Jenže ono je to jednodušší než se chovat mile, být příjemná a usměvavá. Protože to není v modních trendech, že.
Návody na všechno nejsou zcela špatné. Jenže nám neposlytují možmnost improvizace. Život není jednoduchý, nikdo neříká, že je. Ale pokud budeme všude hledat nějaký mustr, podle kterého jednat, dojedeme na to. Raděj si nabiju čumák, ale budu mít vlastní zkušenost. Jasně, na 90% dám zapravdu mamce, ale vlastní zkušenost je mnohem důležitější. Jenže tu nám autorky na krásná.cz nepředávají. Protože líčení a moda nejsou v žitvotě to nejdůležitější.
Mrzí mě, když vidím mladé slečny, ani ne 15leté, jak jsou po ulici, zmalované až hrůza, oblečené jak barbie a mají pocit, že jim svět leží u nohou. Je škoda, strašná a nenapravitelná, že tihle lidé už kouří, pijí alkohol v míře nezdravé a mluví hůř než dlaždič, protože mají pocit, že josu dospělí. Věčná škoda, ale možná, že tomu nerozumím. Možná, že jim ve skrytu duše závidím jejich možnosti a chci být jako ony...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tsun Tsun | Web | 21. června 2011 v 20:05 | Reagovat

vím že je to asi otravné komentovat ti každý článek alw tento je jako z duše napsaný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.