Prosím Ťa, zkroť si ma

23. října 2011 v 20:34
Na každého údajně jednou dojde. A i když Bůh mele pomalu ve svých mlýnech, mele a to znamená, že na každého jednou dojde. Než došlo na mě, načekala jsem se. Nejen já. Moje divoká ohnivá povaha si nevázaně existovala, ničila celé své okolí. A pak jsi přišel Ty a s Tebou zlom v mém životě.

Už od dob, co jsem začla brát rozum, prohlašovala jsem, že chci spíše inteligentního než krásného muže. Málokdy jsem se toho ovšem držela při ztrácení své hlavy. To byli vždy takoví hezounci, kteří mé city samozřejmě neopětovali. Navíc, jak jsem se pak v slzách utěšovala, hloupí byli až to bolelo. Hm. A tak jsem si žila klidně i neklidně, spokojeně, ale převážně bouřlivě. Až jsem Tě jednoho dne potkala.
Vykat Ti bylo to nejméně podivné na celém Tvém já. Navíc to dělali všichni, tak proč ne já. Povídat si s Tebou pro mě bylo velmi příjemné, naplňující a obohacující. Napsal jsi vždy první a já se tetelila radostí. Brzy se naše soukromé rozpravy staly pravidelností. Pokud jsi náhodou chyběl, měla jsem pocit necelistvosti.
Nakonec se naše učené debaty- jak tomu ostatně bývá- přesunuly z esoteriky do erotiky. Nečekaně jsem zjistila totéž- jsi přesně takový, jaký potřebuju, abys byl. V čem je sakra problém? Krom vzdálenosti asi i v tom, že jsem v té době nebyla volná.
A pak jsem se potkali. Když jsem viděla jabloneckou sekci vystoupat kopec a mezi nimi i Ty, okamžitě jsem věděla, že nastal zlom. Nebyla jsem schopná jediného pohledu na Tebe, prostě jsem jen seděla u ohně a přemýšlela, co mám sakra dělat. Nakonec jsme, jak nečekané, skončili na hradě v těsném obětí. A nejen v něm.
Od té doby můj život nemá řád a Ty jsi se mnou pořád. V myšlenkách mi poletuješ až nezdravě často. Tak co mám dělat? Mohu doufat, že jsi tehdy netáral jen zamilované řeči? Věděl jsi, že je nepotřebuju slyšet, abych se s Tebou pomilovala. V tomhle jsem opravdu dospělá. Přesto jsi mi je říkal, ty nádherná věty, něžná slůvka. Mám se odvážit doufat, že měla hlubší význam? Prosím, dej mi rozhřešení. Buď mou spásou. Pokud tedy ještě mohu být spasena.
Prosím Tě, zkroť si mě. Prosím.

Tvá
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.