Květen 2012

Fenomén krásy

30. května 2012 v 19:44 | Metztli |  Myší maš
Každá- dobře, skoro každá- dívka touží po jakémsi všeobecně uznávaném ideálu krásy. A to nejen po svém boku v podobě partnera, ale aby ho i ona sama splňovala. Co je dnes považováno za krásné? 90-60-90? Údajně ano, ale když se člověk podívá na obálky časopisů zjistí, že horních 90 není ani ve snu, protože slečny jsou spíš chlapci. Kromě toho nádherného těla je ještě krásné líčení, značkové oblečení a jakési obecně uznávané modní trendy. Asi. Ale vraťme se k tomu tělu.

Šálková mánie

29. května 2012 v 12:25 | Metztli |  Myší maš
Každé ráno nesmí na mém stole chybět ani šálek čaje, ani šálek kávy. Z hlediska energie je to vysloveně pecky, protože piju hlavně zelený čaj. Z hlediska lingvistického a přísloví zajímavý paradox. Šálek čaje a šálek kávy totiž stojí v opozici.
Slovní spojení "můj šálek čaje" má zásadně pozitivní význam. Ať už myslíte na nazlátlou tekutinu obsahující thein, nebo na -cokoliv jiného, rozhodně vám to není proti mysli. Váš šálek čaje může být každodenní- a tím lépe pro vaše nervy- anebo tak nemusí. Ať už si ho ale dáváte denně nebo ne, pojí se s ním samé příjemné věci.

Miluji, když...

27. května 2012 v 21:14 | Metztli |  Vlčí časy
Miluji, když se usmíváš
Ve skořicových očích plamínky tančí
Tvé rty se zavlní
A moje srdce jančí

Miluji, když mi zpíváš
Melodie se vine vzduchem
A i když se tomu vyhýbáš
Tvůj hlas je vábným zvukem

Nebohé potomstvo?

27. května 2012 v 14:40 | Metztli |  Myší maš
Nemůžu jinak. Prostě a jednoduše mám nutkavou touhu vyjádřit se potřetí a snad i naposled k tématu týdne. Jde o to, jak se v článcích zmiňuje genetika jak na běžícím pásu. Že totiž chudáčci děti, co vzniknou z incestního vztahu. To to těm rodičům není blbý? Jak můžou zničit život svým dětem?! Ano, nezodpovědní rodiče...
Jenže je zvláštní, že nikdo z vás nevolá po zodpovědnosti u postižených dětí. Že to není to samé? Hmmm, tak se na to podíváme.

Hokus pokus fidibus

25. května 2012 v 8:55 | Metztli |  Erzählungen
Dobře, jelikož jsem si strašně chytře posunula morfologii až na 14., tak mám čas. Relativně. Ale nějak mi chybí psaní něčeho delšího. No a tak protože mám ten relativní čas, zkusila jsem napsat úvodní cosi. Ani byste tomu nemohli říct úvodní kapitolu, protože jsem v polovině cca usla :D ale tak pokud mi to nějak zkritizujete, budu moc ráda :
Vaše ;)

Když mi bylo 15, dostala jsem dračí vejce. Spíš vajíčko. Mělo krásnou zelenou barvu jako plíseň na nohách tety Doty. Akorát tak nesmrdělo a nebylo tolik chlupatý. Ale ta barva... no nic. Táta mi tehdy řekl, že už jsem velká holka, takže nastal čas vypadnout z domu. Super, pomyslela jsem si. Máma ho okřikla a se slzami v očích mi třesoucím se hlasem řekla, že půjdu na internátní školu. Kudla, pomyslela jsem si.

#2 zelený čaj

24. května 2012 v 21:14 | Metztli |  1000 věcí
Druhou věcí, resp. tekutinou, po které šílím, je zelený čaj. Ano, další povzbudivý prostředek. Ale když ta chu%t je jednoduše dokonalá. Stejně jako káva neodmyslitelně patří k mému ránu, tak zelený čaj na stole nesmí chybět. Jistě chápete, že po takovémhle ránu jsem opravu plná energie. Je ovšem pravda, že stačí jediná přednáška morfologie a jsem umrtvená...

Incest kam se podíváš

22. května 2012 v 17:34 | Metztli |  Chvilka básnění
Není to tak dávno co tu každý tvrdil "Jsem originální!"
Jeden by pak čekal články méně vadný
Ne a ne a ne a ne
Zoufalství je bezedné

Takže si to pěkně shrňmě moji milí blogující
Poslední dva dny jsem pozorující a šílící
Články skorem o tom samém
Kritizovat...právem?

Láska si nevybírá

21. května 2012 v 10:43 | Metztli |  Něžně svůdné
Takže. Následující řádky se nezakládají na skutečnosti. Totiž nic takového jsem sama nezažila. Tak. Ani si nemyslím, že incest je skvělá věc. Ale je to velice inspirativní téma. Jo a 18+, holátka robátka :D
Vaše ;)

"Vypadni už z tý koupelny, idiote! Nejsi v tomhle baráku sám!!!" vztekle jsem zabouchala na dveře.
"Blablablabla. Kdo si počká, ten se dočká. Aneb dočkej času, jako husa klasu."
"Kdo je u tebe husa, ty vole?! Narozdíl od tebe spěchám do školy, tak už laskavě vypad-" zmlka jsem v půlce věty. Bratříček konečně otevřel dveře. Dobře, věděla jsem, že na sobě maká, ale tohle? Sákra. Už chápu, proč po něm jede tolik mých kamarádek. No ale já jim ho dohazovat nebudu, ne ne ne.
"Prosím, madame, koupelna je volná," s teatrální úklonou mi podržel dveře.
"Mademoiselle, ještě pořád mademoiselle," a zmizela jsem pod studenou sprchou.

#1 káva

20. května 2012 v 21:02 | Metztli |  1000 věcí
Káva. Ať už si ji dám ráno hned po probuzení, nebo až později, je to něco, co můj den musí mít. Miluju její vůni a chuť. Pro mnohé asi veliká zvrácenost, ale sladím a ke všemu ještě omlékuji... reklama na sušenky Oreo.. a můj hloupý mozek mi dodá parodickou erotickou verzi. Sakra. No nic.
Káva je můj pohon. Když si ji dám ráno, nemusím ani snídat. To hlavně díky tomu cukru co tam je. A pak jsem dokonale "naspeedovaná". Na jednu kávu ráno jedu až do večera. Bez problému.

Barevný duhový klid

17. května 2012 v 17:39 | Metztli |  Chvilka básnění
Nádech výdech už jsi blízko
Odhodlej se nelítej nízko
Neboj se vždyť není čeho
Ponoř se už do něho

Svět mimo ty naše okoukané
Křivky dění jsou tak ladné
Stát se může cokoliv
Třeba duhový odliv