Fenomén krásy

30. května 2012 v 19:44 | Metztli |  Myší maš
Každá- dobře, skoro každá- dívka touží po jakémsi všeobecně uznávaném ideálu krásy. A to nejen po svém boku v podobě partnera, ale aby ho i ona sama splňovala. Co je dnes považováno za krásné? 90-60-90? Údajně ano, ale když se člověk podívá na obálky časopisů zjistí, že horních 90 není ani ve snu, protože slečny jsou spíš chlapci. Kromě toho nádherného těla je ještě krásné líčení, značkové oblečení a jakési obecně uznávané modní trendy. Asi. Ale vraťme se k tomu tělu.

Každý čtvrtek chodí na Primě pořad Jste to, co jíte. Vzhledem k tomu, že následuje fajná kriminálka, často vidím větši část hubnoucí realityshow. Naposledy tam byla slečna s podle mě pohodovým tělem. Jinak, tělo působilo fajně, když byla oblečená. Když pak ukazovali, jak vypadala před a po, uznávám, že do 90-60-90 měla daleko. Ale kdo dneska nemá. Ona slečna se přihlásila také proto, že je sama. Neboli doufala, že zhubnutím získá partnera. Na konci proměny však byla stále sama.
Tím nechci říct, že třeba teď musí být jen se svým psem, ale je to možné. Objevuje se nám tu zajímavý paradox. Hubená se NEROVNÁ atraktivní a na každém prstě 30 nápadníků. Což je asi něco diametrálně odlišného než nám do hlav vtloukají časopisy o dietách. A nejen ty, buďme k sobě upřímné.
Ono taky, proč by tam to rovnítko mělo být? K čemu slečně bude, že má tělo jako laňka (a ne tak chlupatý ani kopytnatý), když v hlavě bude vymeteno a slovní zásoba bude odpovídat septiku? Nu, asi k vysokému počtu sexuálních partnerů. Nevím, hádám. Tím ovšem zase nechci říct, že hubená a krásná rovná se blbá. Ne, to ani omylem. Znám dost krásných holek, které jsou i chytré a jednoduše fajné. Ale, tak nějak... nemotaj se kolem nich kvanta kluků. Mám soukromou teorii proč. Děsí je. Tou zdánlivou dokonalostí. Jsou štíhlé se svůdnými křivkami. Jsou krásně upravené a oblečené. Jsou chytré. Nepřipadá vám to děsivý? Mně jo.
Bohužel si spousta holek se silnější postavou neuvědomuje, že ve váze to není. Neříkám, když už je tam nadváha dosti značná, bylo by dobré dát kila dolů, ale kvůli zdraví. Ne kvůli chlapům. Protože ne všichni chtějí hubené krásky. Důkazem budiž můj milovaný Bax. Tvrdí, že mám dokonalé tělo. My ovšem víme (a tak nějak to očekává i pointa článku), že je co zlepšovat. Když totiž při výšce 1,73 m mám necelých 75 kg, tak dokonalé tělo nemám. Ale budiž. Tím jsem jen chtěla říct, že pokud jste silnější postavy, ale milé, hodné, chytré, sympatické a je s váma sranda- ano, kluci nakonec hledají kamarádku a ne namalovanou krasavici- tak máte vyhráno. Tak mě napadá... že nejsem ani jedno.. no to je fuk.
Ideál krásy se mění. Jednou je to dívka plných tvarů, jindy kostra potažená kůží. Ale vždy jsou muži, kterým se líbí obé. Navíc je každá žena krásná, svým osobitým a jedinečným způsobem.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kriß Kriß | Web | 30. května 2012 v 20:05 | Reagovat

Říkat, že je každá žena krásná, je možná tak trochu klišé - a upřímně, vážně si to myslíš? :-) Ale o to ani tak moc nejde.

Často potkávám spoustu holek i žen, které jsou mnohdy tlusté a z mého pohledu určitě ne krásné (já osobně se taky v žádném případě nepovažuju za krásnou), přesto mají partnery, s nimi kolikrát už i děti a jsou evidentně šťastné. Takže si myslím, že někdy ani nejde o žádnou krásu, protože ten, kdo by hledal dokonalou druhou polovičku, by ji stejně nenašel...

2 Terýsek Terýsek | Web | 30. května 2012 v 20:07 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Na kráse zas tak nezáleží. Kolikrát potkáte ( Hodně hnusně řečeno) "tlustou, ošklivou " holku, která je spokojená a šťastně zadaná. Pak potkáte holku štíhlou a krásnou, která je nešťastná a kluka nemá. Je to spíše o kouzlu osobnosti, než o postavě.

3 Alisa Alisa | Web | 30. května 2012 v 20:16 | Reagovat

Ja si myslím, že na kráse záleží dosť a stojím si za tým celý život . Je vedecky dokázané, že pekní ľudia to majú v živote jednoduchšie, ako tí tuční . A že chlap hľadá hlavne kamarátku je dosť nezmysel . :D Chlap hľadá ženu, ktorý by ho priťahovala, problém je v tom, že väčšina žien si neuvedomuej, že chlapov priťahujú rôzne veci . Koľkokrát som ja počula vetu "hej si pekná, ale mne sa nepáčiš..." a to si o sebe fakt myslím, že pekná som . Myslím, že ak si baba sama o sebe myslí, že je škaredá, tak môže byť krajšia ako všetky baby v jej okolí dokopy a stále bude len škaredá . A to ej to, čo by si mala každá uvedomiť . Tučnota je druhá vec, žena by sa nemala prejedať a pokiaľ netrpí nijakom chorobou, má rovnaká šance byť chudá ako každá iná, takže ak chudá nie je, je to jej "problém" . Pár kíl navyše zabíja možno mňa, ale ľudstvo všeobecne nie .
Ale utešovať sa tým, že kopa peknýcha múdrych nemá chlapa... hmm, to je dosť ľahko vyvrátiteľné . :-D Podľa mňa absolútne nepodstatné, ako tá abba vyzerá a čo má v hlave . Každý chlap chce niečo iné, ale vo všeobecnosti asi platí, že bohužiaľ? prevyšujú tí, ktorí túžia po peknej a múdrej ženskej v jednom .

4 Alisa Alisa | Web | 30. května 2012 v 20:19 | Reagovat

[3]: *oprava Pekní to majú jednoduchšie, ako škaredí... sorry . :-D

5 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 30. května 2012 v 20:22 | Reagovat

Paradox je, že najkrajšou ženou na svete je momentálne preoperovaný muž :-)

Ale máš pravdu, je pravda, že síce je vzhľad v dnešnej dobe veľmi podstatný (najmä čo sa týka žien), takých tých správnych ženských s hlavou na správnom mieste je málo. Krása nevychádza z exteriéru, pravú krásu treba hľadať niekde inde, najlepšie vnútri. :-)

6 Lady M.S. Lady M.S. | Web | 30. května 2012 v 22:02 | Reagovat

Stejně jako jsou ženy nejrůznější postavy, jsou i muži nejrůznějšího vkusu. A samozřejmě naopak. Souhlasím s názorem, že pokud si žena připadá sama ošklivá, může tak působit na okolí. Pokud z ní ale vyzařuje jakési zdrav sebevědomí, nechodí po ulici s hlavou až na chodníku, ale dokáže vzpříma jít, už to je přitahující signál.
Oukej, já si na svou postavu zrovna nestěžuju, jsem malinká a štíhlá, ale zaznamenala jsem, že od doby, co jsem si dodala víc sebevědomí, stačí mi jít i v džínách a vždycky se nějakej chlap uculí nebo otočí. Jde o to se nepodceňovat a zvýraznit to, co se vám osobně na sobě líbí. Můj názor.
Pokud ženská nechce skončit s blbem, musí mít sama něco v hlavě, umět se zasmát sama sobě a zároveň nebýt na nikom závislá. Jak už tu padlo, většina chlapů touží po chytré a pěkné ženské v jednom, ale každá ženská může být pěkná, když chce. Jen si uvědomit ty přednosti a ukázat je světu.

7 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 31. května 2012 v 13:38 | Reagovat

Jak se říká - na každém šprochu pravdy trochu. Momentálně bych to poupravila - na každém komentáři pravdu trochu.. :-D Protože já si myslím, že jsou lidé, kterým na kráse a zjevu hodně záleží a jsou lidé, kteří mají radši onu slavou vnitřní krásu. Já osobně bych nedokázala chodit, popř. žít s mužem, který je obézní, škaredý a nestará se o sebe, a může být vnitřně krásný sebevíc. Naopak bych ale taky nedokázala mít muže, který je krásný, inteligentní, dokonalý milenec, tráví v koupelně víc času než já a vnitřně je zhnilí (anebo i krásný, ale prostě bych nemohla chodit s metroušem nebo šamponem :D). Čili hledám (nebo jsem spíš našla :D O:)) zlatou střední cestu - hezký, relativně chytrý a hodný. A i o sobě si myslím, že jsem něco mezi. Ani krásná, ani ošklivá a ani zlá mrcha, ani čistý anděl. :-P

8 Deviant Girlie* Deviant Girlie* | Web | 31. května 2012 v 19:21 | Reagovat

Krásně napsáno a souhlasím. Chtěla bych ještě něco schodit .. hlavně na stehnech, ale ..
Měla jsem takovou .. dobu. Záchvat hubnutí. Skončil chvíli před Vánoci .. od září (? cca) do toho prosince jsem zhubla 10 (!!) kilo. (vážila jsem stejně jako ty a mám i stejnou výšku :)) Sama, ale bez uplného hladovění. Nevím čím to bylo .. prostě to tak dopadlo.
Teď? Mám úžasné přátelé a věřím, že díky nim mě tohle přešlo.. bez nich jsem nikdo. S nimi šťastná.
Kluci .. měli zájem i před tím, ale teď se ten zájem zvýšil .. hodně. Bohužel nevím, jeslti i ze strany toho mého .. snu :)

9 Simča Simča | 5. června 2012 v 21:39 | Reagovat

Souhlasím :-D určitě máš pravdu..já znám taky jednu takovou holku,mojí spolužačku a je taky "dokonalá",ale vážně:hezká,štíhlá,hodná a chytrá,ale hodě chytrá,vyhrává různý olympiády a soutěže(měla samý jedničky na střední[:tired:] )no a ještě ke všemu dokonce ani na tělák není dřevo,je ohebná jako proutek :-..někdy si myslím,že snad musí být robot,ale pravda,kluka taky nemá..to je strašně zvláštní,ale za to tam máme jednu,která neni moc hubená,spíš tlustější,známky čtyřky ..no a má přítele,a to znám takových daleko víc...něco na té teorii asi bude...

10 Kelly Kelly | Web | 8. července 2012 v 19:42 | Reagovat

Mňa na základke odsúdili hneď ako som prišla, pretože som bola strašne chudá a nosila som okuliare... jakmile teraz je doba, keď chce byť každý chudý a skoro v každej triede je pár okuliaráčov, naraz už sa so mnou bavia, akoby sa pred tými rokmi nič nestalo... lenže ja o piateľstvo založené na kráse nestojím :-?
Nikto nebude predsa večne krásny... vzťahy založené na kráse a príťažlivosti ani nemožu trvať navždy... človeka to omrzí. Začne sa mu zdať krásne niečo iné ... a keďže jeho partner/ka nebude mať nič len tú krásu, jasné že u neho/nej neostane.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.