Srpen 2012

01 Úvodní kapitola

30. srpna 2012 v 11:49 | Metztli |  Trest boží
Není všechno zlato, co se třpytí. Jestli to na někoho sedí, tak na mou matku a tím i částečně na mě. Myslíte si, že mít božské rodiče je boží? Myslíte špatně. Ne že by se mi nelíbila věčná krása a mládí, nesmírné bohatství a kdesi cosi, ale jsou momenty, kdy je to opravdu na nic. Tetička Freyja si poletuje nad Irákem a vybírá si mrtvé muže. Valkýry zlenivěly. Strejda Freyer zase běhá nepřítomně po lesích a ze všeho toho štěstí mu evidentně hráblo. A můj drahý tatík Loki je opět v nemilosti. Pokud by vás zajímalo, kdo je moje matka, tak se i výjimečně dočkáte odpovědi. Lítá po lesích v poloprůsvitném hadru, tančí při měsíčku a navzdory tomu všemu je šťastná. Kdo hádal lesní vílu, vyhrává. A proč na ni sedne ono přísloví jako ulité? Jako matka stojí za zlámanou grešli. Tatíčka okouzlila bohovétakynetuší jakou pornografií, přivedla mě na svět, pohodila zlatou hřívou a nechala ležet. Něco ve stylu "Kdo přežije". Málem jsem se stala svačinkou Fenrira, nevlastního vlčího bratra. Zachránil mě samotný Odin trpící sebevražednými sklony.

Radostné maličkosti

29. srpna 2012 v 10:41 | Metztli |  Deníček...
Některá rána sice nezačínají nejlépe, ale postupem času se z nich vyloupne příjemný den. Tak to bylo i včera. Nebyla jsem ani trochu nadšená, že mě mamka vzbudila o půl 8., ale na druhou stranu, udělala mi snídani, takže… :D a už vůbec mě nepotěšilo, že se mi pak nepodařilo usnout. Tak jsem se v posteli převalovala až do 9., no pak jsem se konečně odhodlala oblíknout se a jít do města. Chtěla jsem zajít do O2 kvůli zrušení paušálu (neříkám že není fajn mít 60 volných minut do všech sítí, ale prostě se to nevyplatí), utáhnout nové brýle a odnést mamčinu a svoji knížku do knihovny. Nakonec se z toho vyklubalo i drobné utrácení.

Další krok

27. srpna 2012 v 17:58 | Metztli |  Chvilka básnění
není to snadné odpoutat se od vzteku
od děsivého okamžiku úleku
člověk chce řešit znovu a zas
proč tohle proč tamto proč ten třas

není to lehké odejít v ten moment
být ďáblův advokát i oponent
chtíč hnípat se v hnijícím zubu
jako falešně harající maniak na tubu

21.den MEME

26. srpna 2012 v 16:11 | Metztli |  MEME- 30 dní
21.den- Jeden z Tvých oblíbených pořadů...

Vzhledem k internetu na telku moc nekoukám, ale není nad takového Krtečka, žeanojaksi. Ne, vážně. Oblíbeným pořadem může být například Partička, což je asi jediný pořad, který jsem nikdy nevynechala. A když mamka před asi třemi týdny došla s tím, že Partička bude i v tom našem zapadákově, hned jsme se hnaly pro lístky. Nastalo pak drobné dilema, jestli brát jen pro nás dvě, nebo přibrat i otčíma. Ne že bychom ho snad nechtěly vzít, ale jde spíš o to, že on tyhle záležitosti moc nemusí. Jestli vás taky nikdy nenapadlo, že bude existovat člověk, co se u Partičky mlátí smíchy, tak nejste sami. Ale existuje. Nakonec jsme s mamkou zamluvily jen dva. Taťka má prostě pech.

20.den MEME

25. srpna 2012 v 16:50 | Metztli |  MEME- 30 dní
20.den- Jak důležité je podle tebe vzdělání...

Začněme pěkne od začátku. Naučit se číst a psát a počítat. Přečtete si, jak moc na vás s*rou politici, podepíšete se pod nějakej canc papíru, díky kterému z vás stát vydoluje ještě víc peněz a nakonec vám to všechno spočítají a vy si raději hodíte mašli. Aneb ať žije optimismus. Pak do vás začnou hustit dějiny vlasti, jaké jsou měsíce, roční období a kde se v té naší matičce zemi co chová a pěstuje. V matice přijde násobilka (díky kalkulačce se pak jeví všechno úplně zbytečné), rýsování a slovní úlohy (a tak ty už jsou ale úplně zbytečné.) V češtině se natlouká cosi jako vyjmenovaná slova (kolik si jich dnes pamatujete?), vzory (a tady?) a detailní probírání slovních druhů. Ano, to všechno už začíná být docela zbytečné, ale to jsme pořád na nižším stupni. A co teprve vyšší, popř. víceletá gymnázia? Jo, přátelé, to už jsou marasty. Není tedy divu, že to pak po devítce řada lidí vzdá. Vy byste se jim divili?

Stopy vzpomínek

25. srpna 2012 v 12:12 | Metztli |  Vlčí časy
Vzpomínky sledují každý můj krok
Ať už jsem doma či zajdu za roh
Táhnou se všude kam oko spočine
Mohou být pak slzy stesku zločinem?

Támhle Tě vidím jak se zájmem čteš
Na posteli jak v objetí sladce usneš
U stolu vznáší se nadšení z jídla
Na schodech stín kdy hodinu jsem stihla

19.den MEME

24. srpna 2012 v 11:50 | Metztli |  MEME- 30 dní
19.den- Den, kdy jsi nerespektovala své rodiče...

Dnů, kdy jsem nerespektovala mamku, bylo hodně. V dětství nic moc. Takové dva nejvýraznější momenty byly vyházené hračky na trávníku pod oknem a opíchaný kotník od včel. To prvé nevím proč jsem udělala. A to druhé se stalo proto, že jsem si postavila modrý kyblíček se žlutými slony na včelí hnízdo, sedla si na něj a spokojeně poslouchala to vzteklé bzučení pod sebou. A pak maminka zavelela odchod…
V pubertě těch okamžiků bylo nespočetně. Moje první milování… učení… kluci… učení…

Blíží se konec

24. srpna 2012 v 8:48 | Metztli |  Deníček...
Ne, nemíním si hrát na proroka a nabádat vás, abyste vložili tisíce na můj bankovní účet výměnou za spásu vaší prohnilé duše. Blíží se konec prázdnin. Na rozdíl od středoškoláků jsem na tom sice lépe, protože mi semestr začíná až 17. září, ale to nic nemění na tom, že prázdniny jako takové jsou u konce. A mně je to snad poprvé v životě líto. Ještě nikdy se nestalo, abych se netěšila do školy. A na vysokou jsem se těšila loni i předloni. Ale letos…

18.den MEME

23. srpna 2012 v 13:33 | Metztli |  MEME- 30 dní
Věřit znamená být silný, pochybnosti oslabují. To jsou slova moudrého pana Churchilla. Ten o tom snad něco věděl. Věř a víra tvá tě uzdraví, což je lidové moudro. Víra je dar, nelze ji vnutit; buď je, anebo není. Pokud bych měla říct jednou jedinou větou, v co věřím, bylo by to souvětí, ve kterém bych vyjmenovala spoustu faktorů. Jedním z nich by byla láska.

17.den MEME

22. srpna 2012 v 15:54 | Metztli |  MEME- 30 dní
Vzhledem k tomu, že "mainstreamovou muziku" jsem si musela vygooglovat a ani pak jsem si na ni neudělala žádný názor, prostě přeskakuju 16. den (stejně mám zpoždění větší než kdy měly České dráhy) a rovnou se podíváme na

17.den- tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok

Tohle téma se mi moc líbí. Taková milá bilance všeho. Tak pojďme na to :) Mimochodem, ten rok beru jako rok školní, ne kalendářní, jen tak pro vysvětlení.