Duben 2013

Nebo ano...?

30. dubna 2013 v 21:02 | Metztli |  Erzählungen
Po dlouhé době sama ve vlaku. Myšlenky si poletují a na rtech se usadí úsměv. Prej vypadám šťastná. A nejen vypadám. Znovu tě slyším říkat, že jsem krásná, dokonalá a božská. No, od tebe to lichotí dvojnásobně. Završila to dnes vyučující, že vypadáš mile a inteligentně a k intelektuální stránce mé maličkosti se hodíš. A prý máš zase klidně dojít na seminář. Rozhodně milé, ale jest otázkou, zda bude nabídka využita.

Monolog

26. dubna 2013 v 19:12 | Metztli |  Erzählungen
Jsem tak ráda, že v tom máš jasno. Není nad to, že? Mluvíš a mluvíš. O tom, kolik tě budu stát. Jo, to bylo u nás vždycky to nejpodstatnější. Peníze. Jak se třeba při tomhle účtování cítím já, to je okolí evidentně jedno. Ano, posrala jsem to. Jo, máš pravdu. A? Nikdo nejsme dokonalej. Nikdo, tím míň já. No, ale to je jedno. Podstatné je, že mě budeš držet o rok dýl na škole.

Blízkost

20. dubna 2013 v 17:58 | Metztli |  Chvilka básnění
Blízkost stále blížící se blíž
Hledat tajně ke Tvé duši klíč
Odemykat bránu za branou
Pronikat nezdolnou obranou

Proklaté jaro

18. dubna 2013 v 22:47 | Metztli |  Erzählungen
Natáhla se na lavičku a vystavila tělo slunečním paprskům. S úsměvem se začetla do knížky, v uších zněla příjemná hudba. Brzy na ni však padla mírná únava, v noci špatně spala, jak už bylo v poslední době obvyklé. Oči se samy zavřely, ale stále vnímala okolí. Mírné otřesy, když někdo procházel. Svět se však začal rozplývat, až zmizel úplně. Zůstaly jen tiché tóny a fantazie.

Snění za bílého dne

15. dubna 2013 v 23:00 | Metztli |  Erzählungen
Líbila se mi. Jestli jsem se tomu do teď bránila, dnes nebylo vyhnutí. Usmívající se zelenomodré oči jakoby viděly až na dno mojí duše. Jakoby věděla, na co myslím, četla každou moji touhu. Neuniklo mi, že má na nehtech dvě barvy laku a každou náušnici jinou... smět ji tak na jednu políbit, lehce, jako zatřepotání motýlích křídel. Zabořit prsty do karmínově zbarvených pramenů a omotávat si je kolem prstů. Políbit jemně krojené rty a hebkou linii krku. Smích jen pro mé uši. Zjistit, co se houpe na konci šňůrky mizící pod tričkem...

Sluncem zalité slzy

14. dubna 2013 v 17:42 | Metztli |  Deníček...
Přestávám si sama se sebou vědět rady. Buďto nespím a jsem ráno polomrtvá únavou, nebo naopak spím a výsledek je stejný. To se ukázalo tenhle víkend. V sobotu i neděli jsem spala 10 hodin, ne-li víc, ale stejně jsem celej den jak chodící mrtvola, neschopná udělat cokoliv. Což je mírně průser, z několika důvodů. Jednak jsem na pondělí do překladu neudělala nic, vůbec nic. Takže můžu jen doufat, že budeme ještě řešit článek z minula. Ve středu mám prvákům povykládat o okultismu, pohanství a esoterice. Německy, jak jinak. Ale v tom snad už problém nebude. Problém ani není to téma, referátů jsem na to dělala už několik, takže v hlavě pořád základy mám. Problém je, že jakmile si začnu na cokoliv z toho vypisovat poznámky a snažím se na to soustředit a nějak si to srovnat... myslím automaticky na bývalého přítele. Ano, tohle je jeho pole působnosti. Jeden z důvodů, proč jsem si měnila téma bakalářky.

Nedočkavá snící

11. dubna 2013 v 22:30 | Metztli |  Něžně svůdné
Celá nesvá pobíhala polonahá po bytě, aby co chvíli kontrolovala okno, mobil, hodinky a stále znovu dokola. Když ho pak uviděla, vykřikla a letěla se aspoň oblíknout. Přece jenom, neměla by ho vyděsit hned na úvod. Znovu nenápadně vykoukla za záclonou, tentokrát se blížil mezi topoly a cosi datloval do mobilu. Okamžitě sebou kecla na postel a snažila se uklidnit. "Dejchej, ženská, hlavně nezapomínej dejchat," zavrčela na sebe a málem dostala infarkt, když jí zapípala smska. Přeletěla dva řádky a hnala se bosky ke dveřím. Na parketách se smekla, ale ustála to, chmátla po klíčích a vyběhla na studenou chodbu. Dlaždice jí svou ledovostí připomínaly realitu, takže mu otvírala relativně při smyslech. Ale pro jistotu se na něj hned nepodívala. Proč cokoliv riskovat.

Studijní propadák

10. dubna 2013 v 21:34 | Metztli |  Deníček...
Asi jste zaregistrovali, že jsem na výšce. Pravidelní návštěvníci i vědí, že jsem ve třeťáku a letos v červnu jsem měla v plánu získat bakalářský titul. Všímáte si tam té minulosti? Bohužel, je na místě. Tento letní semestr se mě státnice netýkají. Je to kvůli klausuře, na kterou jsem nadávala v jednom z nedávných článků. Zkoušku jsem nedala. Byla jsem se na ni podívat a když jsem viděla, jak je to bodované, rozbrečela jsem se tam vyučující. Jednoduše mě to srazilo.... a aby toho nebylo málo, přidala se informace, že budu muset prodlužovat. Proč? Nebyla jsem na erasmu ani na stáži, tím pádem nemůžu v září ke státnicím jako k prvnímu termínu.

Znát

9. dubna 2013 v 11:23 | Metztli |  Chvilka básnění
Touha stará jak lidstvo samo provázející mysl od Pradávna
Mnoho podlehlo nevyhrál žádný
Popadla jednou i moudrého a vzdělaného Fausta
Přišel Mefistoteles zrádný

Frustrovaně?

7. dubna 2013 v 20:17 | Metztli |  Deníček...
Proč celej víkend nic nedělám, abych nedělní odpoledne strávila stahováním četby, zjišťováním úkolů a nadáváním si? Protože prokrastinace, však to známe, že. Do toho jsem si zavařila na slušnou závislost na Imagine Dragons, resp. jsem závislá. Jejich cd jsem si poslechla už asi 20x. No nic, zítra si budu krutě odvykat, protože sluchátka u mobilu mírně absolutně nefungujou. Ale, k nadpisu. Celkem zajímavý problém.