Perličky z přijímání

22. května 2013 v 13:23 | Metztli |  Myší maš
Ano, můj boj s přihláškami pokračuje. Totiž, spíše přetrvává. Vážení, dnešek je zatím dobrej. 3 přihlášky a dva noví členové. U jedné slečny jsem se nemohla rozhodnout. Jednak do přihlášky uvedla prózu i poezii (blbě vyplněné, mám chuť nebýt tak tolerantní a rovnou ty lidi mazat), ale nakonec jsem od ní četla asi 5 článků. Vážně, uvědomujete si, že tohle dělat nemusím? Nelíbí se mi to, mažu. Nejsem si jistá? Kouknu na věci jako přihláška-> nepřijat/á. Na druhou stranu chápu, že se někdo může překouknout a tak.

Nu, za poslední tři dny jsem narazila jednou na slečnu, mladičkou, která sice vyplnila přihlášku, ale uvedla do ní, že blog NEMÁ. A že to snad nevadí. Co jí na to mám jako napsat? Že je sice moc pěkný, že píše, ale podmínkou je MÍT blog. Nějak jsem se jí to pokusila v mailu vysvětlit. Odpověď jsem nečekala a ani nedorazila.
Potom ti, co přihlášku vyplňují vícekrát. Ach jo, lidi. Vážně myslíte, že jsem tak blbá nebo co...?
A nakonec jedna slečna, náctiletá. Fakt mám chuť sem hodit tu mailovou konverzaci. Ale nebudu tak zlá. Vážení, včera jsem měla super den. Ale hodně super, skvěle jsem si... hmmm... no. To je jedno. Ale ta slečna převálcovala endorfiny opravdu brutálně. První mě vytočila tím, že místo odkazu na JEDNO dílo vložila odkaz na rubriku 7dílné povídky. Ach jo. Tak jsem jen ucedila něco o sníženém IQ a začala číst. V úvodu prosím pěkně ona autorka předstravuje svoji KNIHU! Trochu mě to překvapilo, no byla jsem ochotná odpustit všechno, pokud by to bylo kvalitní. A hádejte co. Jo, nebylo. Mezery na blbejch místech (jsem hnusná, že na to koukám? No jo, není to hlavní kritérium, ale když nevím, tak to rozhodne). Každopádně k povídce. V prvním odstavci asi 5x slovo škola v různých pádech. Nekecám. Ten odstavec měl cca 15 řádků. A byl o... o ničem. Ale jsem debil a četla jsem dál. Druhej odstavec o nic lepší, snad ještě horší, protože se připojily gramatické chyby a pořád to bylo o ničem. Takhle, oceňuju její odvahu, že psala z pohledu kluka, ale to je vše. No. Takže jsem to dočetla, napsala jí odpověď, že jí neberem a připojila osobní P.S., aby si nemyslela. Že teda jako tohle fakt ne, že sloh je divnej, ale že je mladá a třeba se zlepší. A ať příště vloží odkaz na jednu věc. Nevěřili byste tomu, co mi slečna velmi sebejistě a arogantně odepsala. Že prej by jenom chtěla podotknout, že ví, že 1. kapitola je blbá (tak proč ten odkaz dala do přihlášky???). Ale právě proto tam jsou i další kapitoly, abychom přečetli víc. Že jako ví, že máme hodně přihlášek (fakt???), ale jestli jsme tak líní, tak to jsme ji zklamali. A že nechápe, proč si říkáme Literární klub. Jo a že to není žádnej sloh.
Tak jsem se zasmála a znova jí zopakovala slova o blbě vyplněné přihlášce. A také vysvětlila svoji poznámku o slohu. Nakonec jsem připojila doušku o kvalitě psaní a odeslala. Díkybohu, odpověď už nepřišla. Asi bych už nezvládla být slušná.

Nu, vážení. Přijdu vám přísná? Fakt? Možná jsem. Ale berte to takhle. Všechno, i sebevětší blábol, dočtu do konce. A někdy mě to stojí opravdu hodně sil. Dávám šanci každýmu, bez ohledu na věk. Dneska přijat chlapec, kterému je 15. Důkaz, prosím pěkně. Nechci být na odmítané hnusná, vím, že je to mrzí. Ale sakra. Troška soudnosti!
Jo a ještě něco. GRAMATIKA!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teeda Teeda | Web | 22. května 2013 v 14:52 | Reagovat

Řvu smíchy, hlavně nad slečnou, co nemá blog. :D
Ale ono to je možná spíš k pláči... Nemyslím, že si přísná. Naopak. Jak píšeš, nemusíš to číst, ale děláš to. Jdeš jim naproti. Být o trochu míň přísná už by znamenalo psát to za ně. .)

2 metztli metztli | E-mail | Web | 22. května 2013 v 15:20 | Reagovat

[1]: hele, taky jsem se u té slečny bez blogu smála. Ale jen chvíli no. Pak přišlo na to, abych jí napsala :D to už mi bylo smutno, že ji nemůžu vzít a to jsem od ní ani nic nečetla...
no, tak víš co. Možná bych měla brát v potaz věk, že v 13 nemůžu chtít žádnýho Shakespeara, jenže to ani nechci. Chci jen, aby to mělo myšlenku, nebylo to tak hloupě neoriginální a aby chyby nemlátily do očí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.