Noční děs

25. července 2013 v 21:46 | Metztli |  Erzählungen
Vzduch voněl vodou, směsí bylin a voskem. Z horké lázně stoupala pára a po obvodu místnosti hořela řada svic. Navzdory horku se však ve vodě chvělo tělo. Dlouhé vlasy se lepily na záda a v pramenech rámovaly obličej. Tělo se znovu otřáslo, ozvalo se vzlyknutí. Dívka zvrátila hlavu a rozvzlykala se. Ruce objímaly kolena, na kůži se objevovaly rudé půlměsíčky, jak se nehty metodicky zatínaly do kůže.


Oči se zoufale rozhlížely kolem. Jakoby volaly o pomoc. Která ale nepřijde. Nikdy nepřišla. Ani včera, ani před týdnem, ani před měsícem. Nikdy. A nikdy nepřijde. V pravé ruce se objevil malý nůž s tenkou čepelí. Slzy se mísily s vodou. Štíhlé prsty nůž pevně sevřely a z vody se vynořilo levé zápěstí. Ve světle svíček se bledě zaleskla řada jizviček. Některé ještě nebyly zhojené. Dívka vzlykla a přiložila čepel k hebké kůži. Přitlačila a sledovala, jak se ranka pomalu plní krví. Pálilo to, ale nepřestala, dokud se na kůži nelesklo pět dlouhých a tři krátké rudé stužky.
Nůž zmizel pod hladinou, tělem otřásaly další vzlyky. Bezhlesně křičela. O pomoc. O život. Kdoví o co ještě. Nakonec vstala, utřela se a oblékla. Vylovila z vany nůž a pomalu zamířila ke dveřím. Tak moc si přála, aby někdo přišel...

Proklouzla dveřmi a ťapkala do své ložnice. Ulehla do postele a slzy jí ukolébaly do nočních můr, plných hmyzu. Lezli po ní pavouci, různí brouci s tvrdými krovkami a můry kolem poletovaly. Probudila se zbrocená potem a vyděšená. Čerstvé rány pálily. Posadila se a zmateně hleděla do temnoty pokoje. Když znovu usnula, pronásledovaly ji jen oči.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Únorová Únorová | Web | 2. srpna 2013 v 23:47 | Reagovat

Krása! Nic víc snad říkat nemusím. Okřídlená deprese :-)

2 Sekmeth Sekmeth | 3. srpna 2013 v 15:33 | Reagovat

Chjo... :-( Co mám na tohle říct..? Snad jen že nepomůže drásat staré rány a už vůbec ne dělat nové.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.