Srpen 2013

Povinná četba

31. srpna 2013 v 18:49 | Metztli |  Myší maš
Vzpomínkám se asi neubrání nikdo z nás a mě k nim tentokrát přivedla nejen literatura ke státnicím, ale také odpovědi na dotazník LK. Dotaz se týkal knih, za jejichž přečtení se stydíme. Stejně jako některé další mě překvapilo, kolik nechuti a snad až nenávisti se sesypalo na povinnou četbu. Popřípadě obecně vzato literaturu, která se objevuje v čítankách. Osobně jsem velmi ráda, že tenhle odpor nesdílím.

Miluju, když brečíš!

28. srpna 2013 v 23:45 | Metztli |  Erzählungen
Laskavý čtenáři,
věc na následujících řádcích je inspirovaná skutečnými událostmi. Autorka se tímto omlouvá za jistou pokleslou kvalitu. A také chce upozornit, že děj se odehrává dva roky zpět, tím pádem sehrála svou roli paměť. Ta, jak známo, události zkresluje. Je tedy pravděpodobné, že účinkující muž, tehdejší přítel autorky, by vše viděl jinak. A nakonec, poslední varování: věc obsahuje prvky sexu.

2/52

26. srpna 2013 v 15:51 | Metztli |  (Ne)malé radosti
A máme tu další týden, tentokrát to bylo o něco horší. Děly se spíše nepříjemné věci, ale co už. Jednou jsem se do toho pustila, tak bych mohla aspoň u něčeho vydržet. Tedy druhé (ne)malé radosti:

Noc lepší než den

22. srpna 2013 v 20:42 | Metztli |  Deníček...
A je to tu zase. Po docela dlouhé době, pravda, ale vrátilo se to. Stačilo přitom tak málo, taková hloupost. Něco, co snad už není ani normální. Do čerta, je mi 22. A zase tu máme domácnost, kde všechno dělám špatně. Kde jsem ta nejhorší a úplně zbytečná. Kde kvůli mojí neschopnosti musí jiní dělat všechno znovu. Protože já to všecho posírám. Je to tu zase, doba, kdy miluju noci a nesnáším úsvit.

Jag talar svenska

21. srpna 2013 v 18:31 | Metztli |  Deníček...
A mimochodem ne, kdyby vás to moc zajímalo. To si jenom Metztli s hrůzou a děsem uvědomila, že prakticky za měsíc začíná semestr. Její předsevzetí o vypracovaných okruzích, napsaných seminárkách, bakalářce, naučené elfšitně a nevím co všechno ještě (děsí se otevřít ten článek, vážně se děsí), vzala za své. Prostě nic, no. Dobře, tak má něco málo napsané, něco málo vypracované. Ale není to tak skvělé, jak doufala.

1/52 aneb začínáme

19. srpna 2013 v 11:53 | Metztli |  (Ne)malé radosti
Jasně, většina blogerů započala tento projekt - neočekávaně a velmi logicky - začátkem roku. Metztli nad tím tehdy taky přemýšlela, ale vzhledem k tomu, že 2013 nezačalo moc optimisticky a pozitiva neviděla nikde, vrhá se do projektu až teď. A upřímně je velmi zvědavá, jestli to někdy dokončí. Pojďme tedy na první (ne)malé radosti z minulého týdne.

Jak poskládat spacák

18. srpna 2013 v 23:45 | Metztli |  Deníček...
Nevím, aby bylo jasno. Tohle je podle mě zásadní otázka lidské existence. A měla by nás trápit od počátku všeho. Ale zjevně netrápí. Ale měla, na to vemte jed. Zrovna jsem se s tím potýkala. Protože se mamka vrátila z tábora a měla půjčený můj spacák (a taky moji krosnu, ale o to nejde). Když dnes večer zahlásila, že ho můžu uklidit, propukla jsem v šílenecký smích. Mamka nechápala, ale já se nevyjadřovala a psychicky se připravovala na ten lítý boj. Dovolila bych si ho rozdělit do několika fází.

Těší mě i děsí

18. srpna 2013 v 18:55 | Metztli |  Deníček...
Po velmi dlouhé době jsem se dneska dokopala na bazén. Tedy úplně přesně po dvou týdnech. A to jsem si říkala, jak budu pravidelně chodit plavat. Ha ha ha. Srpen zradil, ale víceméně nejsem až tak naštvaná. Na samu sebe, pochopitelně. Protože od ledna jsem dala dolů 11 kg, takže ano, tentokrát jsem ochotná pochlubit se, že jsem na váze 69 kg (ach, jak sexy to číslo) při výšce 173 cm. Už to není tak hrozné, jak to bylo. A překvapivě jsem i ochotnější ukazovat nohy. Aby taky ne. Každopádně výjimečně jsem si plavání užila. Poslední dobou jsem se spíš mořila s každým dalším bazénem, ale dneska to bylo fajn. Taky jest pravdou, že mi to chybělo.

Dárky

14. srpna 2013 v 10:56 | Metztli |  1000 věcí
Nerada je dostávám, ale přímo miluju jejich dávání. Když jdete městem a najednou uvidíte něco, co spadá do vkusu někoho blízkého. A tak vpadnete do ochodu, věc prohlédnete a pelášíte ke kase (v případě dostatečného finančního obnosu). Ach, většinou dárky kupuju předem. Nebo se o to minimálně snažím. Letos to asi nevyjde, vzhledem k tomu, že jsem prakticky bez financí (Metztli totiž nedávno utrácela a koupila si nový mobil - HTC Desire X - a ano, právě se nechutně a nepokrytě chlubí). Ale i tak jsem dnes něco objevila. Ach joj, už aby nastal okamžik předání.

Co dál

13. srpna 2013 v 15:47 | Metztli |  Myší maš
Mlčím, tedy spíše nepíšu. O mlčení nemůže být řeč, zase tak tichá a mírná osoba nejsem. Odmlka nastala z několika důvodů, tím hlavním budiž komentáře u posledního článku. Nějako vznikl spor na téma "je Metztli schopná seskládat kvalitní povídku, nebo je úplně blbá a zbytečná?". Trocha nadsázky ještě nikoho nezabila. Faktem je, že Metztli si sama není jistá odpovědí. Potrápila pár přátel. A že to od ní nebylo ani trochu taktní. Naštěstí se někteří neštítí říct pravdu, takže odpovědí se dočkala. Co s nimi? Bilancovala. K čemu došla? To je, oč tu běží.