Co dál

13. srpna 2013 v 15:47 | Metztli |  Myší maš
Mlčím, tedy spíše nepíšu. O mlčení nemůže být řeč, zase tak tichá a mírná osoba nejsem. Odmlka nastala z několika důvodů, tím hlavním budiž komentáře u posledního článku. Nějako vznikl spor na téma "je Metztli schopná seskládat kvalitní povídku, nebo je úplně blbá a zbytečná?". Trocha nadsázky ještě nikoho nezabila. Faktem je, že Metztli si sama není jistá odpovědí. Potrápila pár přátel. A že to od ní nebylo ani trochu taktní. Naštěstí se někteří neštítí říct pravdu, takže odpovědí se dočkala. Co s nimi? Bilancovala. K čemu došla? To je, oč tu běží.

Vlastně až tak k ničemu převratnému. Nejsem si jistá, jestli psát umím nebo ne. Ach, jak moc ráda bych teď řekla, že mi psaní jde a negativní komentáře ať se propadnou do věčných a smrdutých hlubin spamu. Jenže. Kecala bych. Jsem si moc dobře vědomá toho, že některé "povídkoidní" výtvory jsou opravdu, ale opravdu děsivé. Vlastně neexistuje věc, se kterou bych byla absolutně spokojená. Proč? Jednoduché - jsem líné hovado. Něco mě osvítí (ne vždy je to kvalitní osvětlení), začnu psát a...nepohraju si s tím. Výsledky budiž viděny a čteny. Tady. Jako na blogu, odkaz nehledejte.
Co s tím? Nu, trochu se snažit, asi. Pokud mám špetku talentu, pomůže to. Pokud ne, nic se nezmění. Je dost dobře možné, že v nejbližší době nebudou přibývat žádné povídkoidní věci. Jednak proto, že nemám o čem psát. Druhak pro onu lenoru. Pravdou jest, že díky jednomu opravdu úžasnému člověku (kterého zrovna teď nemám moc ráda, vzhledem ke snaze vymyslet závěr jedné storky) jsem nucena psát. Dává mi témata. Je dokonce tak obětavý, že ty moje paskvily čte. A kritizuje. Což potřebuju. No. Až bude nějaká ta věc hotová, dostane se i sem. A pak už to bude jenom na vás, čtenářích. V komentářích máte prostor stále. Kritice jsem přístupná, pokud je konstruktivní. Pokud bych se opravdu chtěla zlepšit - a to já chci - pak ji potřebuju. Tedy směle do mě.
Kdy se tu první cvičné věci objeví, netuším. Až to bude, tak to bude. Tak.
Pac a pěstí :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Lady | Web | 13. srpna 2013 v 16:51 | Reagovat

Ať je to brzo! A ať už tvrdíš cokoliv, mám tvoje výtvory moc ráda - nejspíš tedy nebudu čtenář hledající hluboké myšlenky a propracované příběhy. Umíš báječně nahodit atmosféru, popsat vzniklou situaci pomocí detailů a nebojíš se momentálních pocitů. To mi zatím ke štěstí stačí.

A mimochodem - obrázek v záhlaví je zkrátka krásný.

2 Teeda Teeda | Web | 13. srpna 2013 v 23:01 | Reagovat

Každej má někdy v životě pochyby.

Já na rovinu říkám, že tvoje povídky nečtu, ze stejného důvodu, jako je nečtu u spousty dalších lidí (zase ale čtu velice ráda tvoje "skutečné" zápisky, protže mi přijdou autentické a živé). Bez obalu přiznám, že mě ty povídky prostě neberou. Nebaví mě, ale nemám jim co vyloženě vyčíst a ani tu potřebu nemám protože v komentářích od ostatních čtu, že se jim to líbí. Beru to tedy spíš jako problém svůj nebo problém vkusu. Je jen velice málo lidí u kterých si čtu povídky a musí být takové, že mě prostě zaujmou s strhnou a to se tu na blogu obecně děje dost málo.

Na druhou stranu jsem pročetla tu diskuzi k minulému článku a posléze tedy i tu povídku a chtěla bych ti říct, že ač mě skutečně nebere, neměla bys ses hroutit a vytvářet hodnocení na základě jednoho nebo dvou negativních komentářů. Víš, vždycky se najde nějaký rýpal a kdyby si v životě měla zabalit všechno, do čeho ti někdo kecá, nikdy by ses nikam nedostala.

Tak tedy, je to tvůj blog. Tvůj vlastní osobní prostor. Nenech si ho narušit a dělej to, co sama chceš. Piš. A dělej to po svém. A kdyby si měla pochybnosti, jdi si přešíst pana Marcela Prousta. Budeš mít pocit ztraceného času. A přesto je slavnej. .)

3 Metztli Metztli | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 23:44 | Reagovat

[1]: no, jsem ráda, že se ti věci líbí :) každopádně pokud se mi podaří zlepšit, ke škodě to nebude :D za chválu díky, potěšila.
K záhlaví - no to je změna, která tu měla být už dřív... :D

[2]: no, ona většina povídek tady je inspirovaná realitou. Ale je fakt, že když si sem prdnu deníčkovej zápis, tak se mi to píše lehce, protože vím, že nikdo nebude hodnotit stylistiku a podobné věci :D

Jasně, to máš pravdu, nikdy se nezavděčím všem :) ale faktem je, že dotyčná má pravdu a v tuto chvíli je třeba si z toho něco vzít :) ;)

Ach, ano, ten pocit ztraceného času jsem měla, když jsem ho byla nucena číst na gymplu.... paradoxní, svým způsobem :D

4 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 14. srpna 2013 v 15:47 | Reagovat

Ach, já ti tak závidím... Nejsi tak líná, jak si myslíš. Já jsem líná.
Napadlo mě už tolik různých věcí, co bych mohla napsat, i když bych chtěla psát asi o trošku něco jiného než ty :-) A hlavně něco delšího, než povídky. Jenomže já jsem opravdu líná, protože nejsem schopná se ani pokusit něco napsat. Veškerá odvaha a smělost ze mě odpadne ještě dřív, než otevřu word nebo propisku. Takže už jen proto jsi o dost lepší, píšeš, zveřejňuješ a chceš se zlepšit. Už jen to je velké plus :-)
Já se necítím úplně hodna toho někoho kritizovat, sama moc dobře psát neumím, takže ode mě kritiku určitě nečekej. A navíc se mi tvůj osobitý styl líbí a pokud ho vylepšíš, pak jen dobře, ale už takhle si myslím, že to má určitou hodnotu ;)

5 Racek Racek | Web | 14. srpna 2013 v 22:47 | Reagovat

Také občas mívám pochybnosti. Sice z jiného oboru, ale pochybnosti jsou to úplně stejné: má to smysl dělat? dokážu tím něco? Nakonec je třeba si uvědomit, že to děláš hlavně pro sebe a pro několik lidí, kteří na kvalitu nehledí, neboť nejsou takoví odborníci. Nuže, neodkládej propisku z ruky... totiž, prsty zpět na klávesnici ;-)

6 Racek Racek | 14. srpna 2013 v 22:49 | Reagovat

[5]: ...neboť nejsou takoví odborníci, ale rádi si počtou, často se i pobaví a líbí se jim tvé psaní.

(to jsem zapomněl doplnit)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.